Zresetuj hasło

Sporty wodne

wszystko, co potrzebujesz wiedzieć
Wyszukiwanie zaawansowane
Wyniki wyszukiwania
21 kwietnia 2019

Okolice Trójmiasta

Wiecie za co kochamy Trójmiasto? Nie dość, że w obrębie Gdańska, Gdyni i Sopotu jest mnóstwo rzeczy do robienia, to jeszcze okolice Trójmiasta są bogate w atrakcje! Oto kilka z naszych ulubionych miejsc na wypady za miasto!

Półwysep Helski

Miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku, nie tylko w sezonie letnim! Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego na Helu (jak potocznie nazywamy cały półwysep w Trójmieście) – zarówno liczne szkółki kitesurfingowe oraz windsurfingowe, imprezy we Władysławowie, a także spokojne podziwianie wyjątkowej natury Półwyspu Helskiego.

Słowiński Park Narodowy

Obowiązkowy punkt programu przy wizycie nad polskim morzem! Park został utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. Widoki są niezapomniane i przez chwilę można pomyśleć, że jest się na pustyni na innym kontynencie.

Wdzydze Kiszewskie – Kaszubski Park Etnograficzny

Wdzydze Kiszewskie to wyjątkowe miejsce na mapie Pomorza. Piękne położenie sprawia, że jest to wymarzone miejsce na spacer w okolicznościach przyrody. Jedną z atrakcji jest ponad 100 – letnie muzeum, położone nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowane obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub i Kociewia świadczą o różnorodności budownictwa wiejskiego z okresu od XVII do XX wieku. Wiernie odtworzone wnętrza wraz z autentycznym wyposażeniem, czasowo uruchamiane urządzenia gospodarcze i przemysłowe nadają temu miejscu niezwykły klimat, spotęgowany malowniczym położeniem i walorami otaczającej przyrody.

Szymbark

W Szymbarku, a dokładnie w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. W towarzystwie przewodnika, goście mogą zwiedzić unikalne w skali świata obiekty, m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest Dom do Góry Nogami”, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Oprócz tego CEPR oferuje liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Koszałkowo – Wieżyca

Jeżeli lubicie spędzać aktywnie czas, ale bliżej Wam do górskich sportów, niż do wodnych, ośrodek w Wieżycy jest miejscem dla Was. Co prawda wysokością nie dorównuje do gór z prawdziwego zdarzenia, ale jest to popularny ośrodek narciarski na Pomorzu. Czynny zarówno zimą – narty, snowboard, snowtubbing, jak i latem – mountainboard, trójkołowce „górskie”, kula zorbowa. Dla dzieci przewidziane są też specjalne atrakcje, takie jak park linowy, trampoliny, plac zabaw oraz inne aktywności

Kategoria: porady